Spis treści:
Czym jest osocze bogatopłytkowe (PRP)?
Podanie go ma na celu zwiększenie liczy płytek krwi w określonym środowisku w celu poprawy jakości uszkodzonej tkanki miękkiej dzięki pobudzeniu skóry. PRP to zabieg autologiczny Wykorzystywany zarówno w chirurgii plastycznej i dermatologii, jak i ortopedii i okulistyce, ma bardzo szeroki zakres zastosowań.
Osocze bogatopłytkowe (z ang. PRP) – preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta i który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracje i jest
stosowane w terapii regeneracyjnej skóry jak również w przyśpieszeniu procesów gojenia ran.
Mechanizm działania znieczulenia:
Produkt zapewnia znieczulenie poprzez uwalnianie środka znieczulającego z kremu do warstw naskórka i skóry właściwej w okolicy skórnych receptorów i zakończeń nerwowych pośredniczących w odczuwaniu bólu. Składniki w Emli: lidokaina i prylokaina są amidowowymi lekami miejscowo znieczulającymi. Obydwa związki powodują stabilizację błon neuronów przez hamowanie przepływu jonów koniecznych do zainicjowania i przewodzenia impulsów nerwowych, co skutkuje miejscowym znieczuleniem okolicy poddanej działaniu leku.
Produkt powoduje dwufazową odpowiedź naczyniową – początkowe zwężenie naczyń, po którym następuje rozszerzenie.
Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się wykonanie co najmniej trzech zabiegów, w zależności od partii ciała. Szczegóły dotyczące ilości zabiegów oraz ich efektywności omawiane są podczas konsultacji.
Efekty po zabiegu:
Wskazania:
Przeciwwskazania: